Linkowanie wewnętrzne to niezwykle ważny element SEO, o którym często zapominamy tworząc stronę czy dodając kolejne posty. Link wewnętrzny to sposób na wskazanie Google dokładnego słowa kluczowego, dla którego artykuł ma być pozycjonowany. Możesz to zrobić, umieszczając w tekście kotwicy słowo kluczowe, dla którego chcesz uzyskać wyższą pozycję.

Dobrze zastosowane linkowanie wewnętrzne nie tylko poże stronie sie wypozycjonować, ale ma to również znaczenie dla funkcjonalności witryny. Obniżają współczynnik odrzuceń, pomagają zaangażować czytelników co sprawia, że zostają dłużej na stronie i budować wizerunek eksperta.

Wtyczki do linkowania wewnętrznego

Tworzenie linkowania wewnętrznego dla rozbudowanych stron może być ciężkie, ale można posłużyć się dedykowanymi wtyczkami (darmowymi lub płatnymi). Korzystałam z kilku takich jak SEO Auto Linker czy Internal Link Juicer, ale w momencie kiedy ktoś polecił mi Link Whisper zapomniałam o innych.  W tym artykule przybliże wam właśnie jej temat. 

Link Whisper to wspaniała wtyczka, która skanuje wszystkie podstrony, posty i treści na stronie, a następnie przedstawia zalecenia! Dzięki tej wtyczce można zaoszczędzić wiele godzin na szukaniu słów do podlinkowania i tworzeniu linkowania. 

  • Czym jest i jak działa Link Whisper?
  • Funkcje Link Whisper
  • Usuwanie linków wewnętrznych
  • Cena Link Whisper
  • Czy warto kupić Link Whisper?
linkowanie wewnętrzne

Czym jest i jak działa wtyczka Link Whisper?

Oparta na sztucznej inteligencji wtyczka Link Whisper jest jednym z lepszych rozwiązań dla WordPressa. Posiada wiele przydatnych funkcji – najpierw skanuje wszystkie istniejące treści w witrynie – nie tylko nagłówki, ale całą zawartość tekstową. Podczas skanowania Link Whisper wyświetla sugestie artykułów, do których można utworzyć łącze, a także zalecany tekst kotwicy (słowo kluczowe). W przypadku dużych portali pozwala to na sprawne i szybkie utworzenie linkowania, które wspiera działanie SEO, ale również polepsza user experience kierując użytkownika do powiązanych treści.  

Możesz szybko sprawdzić, które strony mają mało lub nie posiadają żadnych linków wewnętrznych i za pomocą kilku kliknięć dodać je. Można również użyć funkcji automatycznego dodawania linków

Wystarczy wprowadzić słowo kluczowe, do którego chcesz prowadzić linki, a następnie określić jego adres URL. W ten sposób Link Whisper automatycznie utworzy linki ze wszystkich starych i dopiero dodawanych treści z użytym danym słowem kluczowym. 

Funkcje Link Whisper

Link Whisper ma wiele ciekawych funkcji, które poruszyłam wyżej jednak są one warte dokładniejszego omówienia.

;

Treści bez linków wewnętrznych

Puste treści to takie, które nie mają ani jednego wewnętrznego linku prowadzącego do nich z innych artykułów na stronie. Link Whisper pozwala na wyświetlenie wszystkich treści, które nie posiadają linków wewnętrznych. Dzięki tej wtyczce możesz je dodać za pomocą jednego kliknięcia. Oszczędza to niesamowicie czas, szczególnie przy rozbudowanych blogach i portalach. 

;

Linkowanie zbiorcze

W raporcie linków do każdej treści na stronie można dodawać linki zbiorczo.  Link Whisper wyświetla strony zawierającej sugestie linków i słów kluczowych, które można dodać za pomocą kliknięcia.

;

Broken Link Checker

Ta funkcja to zdecydowanie coś co wyróżnia Link Whisper na tle innych wtyczek. Narzędzie do sprawdzania uszkodzonych linków wyszukuje uszkodzone linki na wszystkich podstronach. Niestety nie sprawdza się dobrze w przypadku linków w komentarzach.

;

Raport linków wewnętrznych

Korzystając z raportu możesz szybko sprawdzić liczbę linków wewnętrznych przychodzących, wychodzących oraz linków zewnętrznych każdego artykułu. Jest to przydatne szczególnie dla osób, które zajmują się SEO swojej strony.

;

Raport dotyczący domen

Raport ten wyświetla wszystkie domeny, do których najczęściej odsyłasz ze swojej strony (linki zewnętrzne), a także posty zawierające te linki.

;

Automatyczne linkowanie

Automatyczne linkowanie można skonfigurować tak, aby dane słowa kluczowe i linki łączyć  z określonymi postami, które zawierają w sobie wybrane słowo kluczowe.

;

Lista ignorowanych

Opracowanie „listy ignorowanych” może znacznie poprawić trafność linków. Powinna zawierać słowa lub strony, które wtyczka ma ignorować w przypadku sugestii dotyczących linków. 

 

Usuwanie linków wewnętrznych

Jeśli na stronie znajduje się duża ilość postów i treści, a niektóre z nich się pokrywają tematycznie powstaje kanibalizacja słów kluczowych co może utrudnić Google określenie, które z artykułów powinny zajmować pozycję w rankingu.

Aby sprawdzić i usunąć linki wystarczy otworzyć raport linków wewnętrznych i zobaczyć sugestie usunięcia linków. Wszystko wykonuje się za pomocą kilku kliknięć. Korzystanie z raportów Link Whisper to skuteczny i znacznie szybszy sposób na sprawdzenie, dokąd prowadzą i skąd pochodzą wszystkie wewnętrzne linki. Pomoże to przeprowadzić wewnętrzny audyt linków, aby upewnić się, że najważniejsze podstrony są naprawdę dobrze zoptymalizowane.

Cena Link Whisper

Link Whisper nie jest niestety darmowym rozwiązaniem. Jednak przy ilości pracy jaką musi włożyć pozycjoner, aby stworzyć tak skuteczne linkowanie jest warte te kilkadziesiąt dolarów.

Wtyczka kosztuje 67 USD rocznie za jedną stronę internetową, ale dostępny jest również plan na 3 strony 97 USD i 10 stron 147 USD.Cena obejmuje rok wsparcia i aktualizacji. Link Whisper jest ciągle ulepszany więc może stanie się jeszcze potężniejszym narzędziem.

Ważne! Jeśli nie zdecydujesz się odnawiać subskrypcji za rok, wszystkie linki, które zbudowałeś za pomocą Link Whisper pozostaną nienaruszone.

Czy warto kupić Link Whisper?

Korzystając z Link Whisper do zbudowania ponad 1000 linków wewnętrznych na jednej stronie i 811 na drugiej mogę bez wątpienia stwierdzić, że Link Whisper jest wart swojej ceny. Im masz więcej opublikowanej treści w witrynie tym skuteczniejszy będzie Link Whisper.

Biorąc pod uwagę jego niską cenę z całą pewnością mogę polecić go wszystkim posiadającym stronie na WordPressie.

5 1 vote
Article Rating
4
0
Would love your thoughts, please comment.x