Aktualizacje dla Divi, WordPressa i wtyczek czasem nie działają poprawnie i mohą spowodować usterkę strony.  Z tego powodu musimy zachować ostrożność podczas wykonywania aktualizacji. W ostatnim czasie bardzo popularny jest problem z wtyczką Yoast. Jesli zaaktualizujemy Yoast do najnowszej wersji może okazać się że stracimy np. dostep do panelu admina WordPressa.

Ze względów bezpieczeństwa ważne jest aktualizowanie stron internetowych WordPress, ale jeśli nie będziesz ostrożny strona może przestać działać. Mając to na uwadze, musisz mądrze przeprowadzać aktualizacje. W tym artykule przyjrzymy się, jak bezpiecznie zaktualizować motyw Divi, WordPress i wtyczki.

Zrób kopię zapasową 

Przed aktualizacją wykonaj kopię zapasową witryny. Być może nigdy tego nie potrzebowałeś, ale zaufaj mi kopia zapasowa jest czymś, co wolisz mieć i nie potrzebujesz niż potrzebować i nie mieć. Użyj jednej z wielu dostępnych wtyczek, takich jak Updraft Plus lub Backup Buddy, i przechowuj pliki w innym miejscu niż Twoja witryna jak Dysk Google czy DropBox.

Możesz ręcznie wykonać kopię zapasową witryny z serwera witryny. Jesli masz wtsraczającą wiedzę możesz wyeksportować pliki witryny z Menedżera plików i bazy danych SQL z konsoli phpMyAdmin.

Klon witryny na serwerze testowym

Ponieważ problemy z aktualizacjami mogą powodować przestoje, najlepiej jest testować i rozwiązywać problemy na stronach przejściowych zamiast aktualizować witrynę na żywo, a następnie polegać na kopiach zapasowych, jeśli wystąpi problem. Może to być na serwerze lokalnym lub na stronie pośredniej dla Twojego hostingu. Najlepiej przetestować na sklonowanej wersji swojej witryny. Dobrym pomysłem jest również przetestowanie sklonowanej kopii zapasowej witryn klienta przed aktualizacją jego działającej witryny. Każda witryna może mieć zmienną wystarczająco różną od innych, aby coś zmienić. Pamiętaj, aby przetestować wszystkie strony i funkcjonalność witryny. Dzięki temu menu, sklepy, formularze i wszelkie specjalne funkcje działają zgodnie z oczekiwaniami. Przetestuj również na wielu urządzeniach i przeglądarkach. Może działać świetnie na komputerze, ale wielu odwiedzających będzie korzystać z platform mobilnych.

Wszystkie dostępne aktualizacje znajdziesz w menu pulpitu nawigacyjnego w części Pulpit nawigacyjny> Aktualizacje. Zobaczysz również, że aktualizacje są dostępne dla wtyczek i motywów w menu ich panelu. 

Kolejność aktualizacji strony internetowej

Czy ma znaczenie, w jakiej kolejności przeprowadzasz aktualizację? To zależy od tego, kogo zapytasz. Jest to obszar, który różni się od jednego dewelopera do drugiego i zwykle zależy od osobistego doświadczenia. U nas kolejność aktualizacji to najpierw wtyczki, potem motywy, a na końcu rdzeń WordPress.

1. Aktualizacja wtyczek

aktualizacja strony

Kusi, aby kliknąć Wybierz wszystko i zaktualizować wszystkie wtyczki na raz, ale najlepiej jest aktualizować wtyczki pojedynczo. Pomaga to w rozwiązywaniu problemów i zapewnia prawidłowe działanie każdej wtyczki.

aktualizacja divi

2. Aktualizacja Divi

Wybierz Divi w sekcji Motywy na liście aktualizacji i kliknij Aktualizuj motywy . Oczywiście powinieneś mieć zainstalowany tylko jeden motyw dla działającej witryny, ale jeśli masz kilka do celów testowych (lub do robienia zrzutów ekranu artykułów), nadal warto je aktualizować pojedynczo, aby zmniejszyć problemy podczas rozwiązywania problemów.

Uwaga – jeśli dokonałeś zmian w kodzie motywu (takich jak pliki funkcji), upewnij się, że dokonałeś tych zmian w motywie potomnym, w przeciwnym razie utracisz kod podczas aktualizacji Divi. Jeśli nie wprowadzono zmian w motywie potomnym, pobierz te pliki, dodaj je do pustego motywu potomnego , a następnie zainstaluj motyw potomny po wykonaniu aktualizacji.Aby zaktualizować Divi, musisz zarejestrować Divi przy użyciu nazwy użytkownika Elegant Themes i klucza API (znajdziesz to w informacjach o koncie Elegant Themes). W menu pulpitu nawigacyjnego wybierz Divi > Opcje motywu > Aktualizacje i dodaj je.Możesz także zobaczyć motywy z aktualizacjami w menu Motywy. Przejdź do Wygląd > Tematy na pulpicie nawigacyjnym.Kliknięcie motywu w menu Motywy otwiera ekran szczegółów, na którym można wyświetlić informacje o aktualizacji.Zawiera informacje o zmianach.

aktualizacja divi

3. Aktualizacja WordPress

Powiadomienie o aktualizacji WordPress zawiera linki z informacjami na temat tworzenia kopii zapasowej witryny i uzyskiwania pomocy ze strony Aktualizowanie Kodeksu WordPress . Aby zaktualizować, kliknij Aktualizuj teraz .

Kliknięcie linku dotyczącego wersji WordPress otwiera stronę pomocy z informacjami i linkami, aby dowiedzieć się więcej o tej wersji WordPress. Tutaj możesz zobaczyć artykuły na blogu i śledzenie zmian. Artykuł na blogu szczegółowo omawia wszystkie nowe funkcje.

Po zakończeniu aktualizacji zobaczysz artykuł przedstawiający najnowszą wersję WordPress ze szczegółowymi informacjami na temat najnowszych funkcji.
Gdy masz pewność, że aktualizacje są bezpieczne, czas zaktualizować działającą witrynę. Zawsze aktualizuj witrynę na żywo w okresach małego ruchu. Witryna przejdzie w tryb konserwacji. Jeśli witryna zawsze generuje duży ruch, rozważ zaplanowanie czasu aktualizacji i poinformuj odwiedzających o tym, kiedy nastąpi awaria witryny. Następnie użyj wtyczki, aby wprowadzić witrynę w tryb konserwacji podczas wykonywania aktualizacji.
Po zaktualizowaniu witryny na żywo sprawdź wszystkie strony i funkcje, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie. Pamiętaj o sprawdzeniu układu, przycisków, animacji, efektów najechania kursorem, formularzy, koszyków itp. Zawsze jest możliwe, że coś się różni między witryną testową a witryną na żywo, dlatego warto się upewnić.

Problem przy aktualizacji

Jeśli aktualizacja nie przebiegła zgodnie z planem, nadal można rozwiązać problem. Wykrywanie problemów może zająć trochę czasu. Być może trzeba będzie dezaktywować wtyczki pojedynczo, a następnie przejść do Divi, jeśli to nie rozwiąże problemu. Oto kilka kroków, które możesz zrobić.

Jeśli problemem jest Divi

Jeśli problem dotyczy Divi, wróć do poprzedniej wersji. W opcjach motywu Divi przejdź do karty Aktualizacje i wybierz przycisk przywracania wersji. Nie możesz tego przegapić.

Jeśli problemem jest wtyczka

W przypadku wtyczek należy pobrać wtyczki niezależnie, aby można było przesłać wtyczkę w żądanej wersji. Możliwe jest również zainstalowanie kopii zapasowej tylko wtyczek (w zależności od funkcji wtyczki kopii zapasowej). Być może będziesz musiał poprosić programistę o poprzednią wersję.

Jeśli wtyczka nie jest kompatybilna z najnowszą wersją Divi, WordPress lub innymi wtyczkami, możesz rozważyć skontaktowanie się z programistą i oczekiwanie na aktualizację, zastąpienie wtyczki inną wtyczką, która oferuje te same lub lepsze funkcje, lub zastąpienie wtyczka z własnym kodem.

Jeśli problemem jest WordPress

Jeśli problem stanowi sam WordPress, najlepiej zainstalować kopię zapasową witryny. Możesz także pobrać dowolną wersję WordPress ze strony pobierania WordPress .

Posumowanie

Oto nasze spojrzenie na to, jak bezpiecznie zaktualizować motyw Divi, WordPress i wtyczki. Wszystkie aktualizacje należy traktować poważnie. Nawet drobne aktualizacje mogą rozwiązać problemy bezpieczeństwa, które mogą siać spustoszenie na serwerze oraz w przeglądarkach i systemach odwiedzających.

Zawsze zachowaj szczególną ostrożność w przypadku głównych aktualizacji wersji, takich jak Divi 4.0 lub WordPress 5.0. Nie aktualizuj zbyt szybko. Ze względów bezpieczeństwa najlepiej nie ustawiać ich na automatyczną aktualizację. Wykonaj te proste kroki, aby móc aktualizować witrynę bez powodowania poważnych problemów.

5 1 vote
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x