Stworzenie swojej pierwszej strony internetowej może być nieco przerażające, zwłaszcza dla osób, które nie mają wcześniejszego doświadczenia w tworzeniu stron. Jednak dzięki motywowi WordPress Divi, można stworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę bez potrzeby posiadania zaawansowanej wiedzy programistycznej. W tym artykule pokaże Wam krok po kroku jak stworzyć swoją pierwszą stronę internetową z Divi.

Krok 1: Wybór hostingu i instalacja

WordPress Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego hostingu dla swojej strony. Istnieje wiele firm oferujących hosting, więc warto przejrzeć różne oferty, aby wybrać najlepszą dla swoich potrzeb. Po wyborze hostingu, należy zainstalować WordPress, co zwykle można zrobić jednym kliknięciem w panelu serwera.

Krok 2: Wybór motywu Divi i instalacja

To bardzo ważny krok jeśli mówimy o tym jak stworzyć swoją pierwszą stronę internetową. Po zainstalowaniu WordPressa, można przejść do wyboru motywu. Motyw Divi to popularny i funkcjonalny motyw WordPress, który oferuje wiele gotowych szablonów i modułów. Aby zainstalować motyw Divi, należy wejść w zakładkę „Wygląd” w menu WordPressa i wybrać „Dodaj nowy motyw”. Następnie można wyszukać motyw Divi i zainstalować go na swojej stronie.

Krok 3: Tworzenie strony i wybór szablonu

Po zainstalowaniu motywu Divi, można rozpocząć tworzenie swojej strony. Aby ułatwić proces, motyw Divi oferuje wiele gotowych szablonów, które można wykorzystać jako podstawę swojej strony. Wystarczy wybrać odpowiedni szablon, a następnie edytować go i dostosować do swoich potrzeb.

Czyli zaczynamy od utworzenia nowej strony czyli naszej strony głównej gdzie załadujemy wybrany layout DIVI lub możemy iść na całość i zacząć budowę totalnie od zera. Divi oferuje samouczek i zalecam z niego skorzystać, jest niezwykle pomocny i pokazuje jak stworzyć swoją pierwszą stronę internetową.

Krok 4: Dodanie sekcji

Po wyborze szablonu, można rozpocząć dodawanie kolejnych sekcji do swojej strony. Sekcje to elementy strony, które zawierają wiele modułów, takich jak nagłówki, teksty, obrazy i inne elementy. W motywie Divi, dodanie sekcji jest łatwe i można to zrobić z kilku kliknięć. Możesz także przestawiać kolejność gotowych już sekcji.

Krok 5: Dodanie modułów

Po dodaniu sekcji, można przejść do dodawania modułów. Moduły to elementy strony, takie jak nagłówki, teksty, obrazy, przyciski i wiele innych. W motywie Divi, dodanie modułów jest proste i można to zrobić poprzez przeciąganie modułu na stronie i edycję jego ustawień.

Krok 6: Dostosowanie szablonu 

Po dodaniu sekcji i modułów, można przejść do dostosowania szablonu do swoich potrzeb. W motywie Divi, można zmieniać różne ustawienia szablonu, takie jak kolor tła, czcionki, style i wiele innych. Wszystkie te ustawienia są łatwe do znalezienia i można je dostosować w kilka minut.

Kolorystyka i styl: Zmieniaj kolor tła strony, nagłówków, czcionek i innych elementów, aby dopasować je do swojej wizji. Wybierz odpowiednie kolory, które będą zgodne z tematem i charakterem strony.

Układ strony: Dostosuj układ strony poprzez dodawanie, usuwanie lub przenoszenie sekcji i modułów. Możesz zmieniać kolejność sekcji, dostosować szerokość kolumn, a także manipulować marginesami i wypełnieniem, aby uzyskać optymalny wygląd.

Czcionki i typografia: Wybierz odpowiednie czcionki dla treści strony. Motyw Divi oferuje szeroki wybór czcionek, możesz zmieniać ich rozmiar, grubość, interlinię i inne parametry, aby uzyskać atrakcyjny wygląd.

Animacje i efekty: Dodaj animacje i efekty do sekcji i modułów, aby ożywić stronę. Motyw Divi umożliwia łatwe dodawanie efektów takich jak przejścia, pojawianie się elementów po najechaniu myszką, czy przesuwające się tła.

jak stworzyć pierwszą stronę internetową

Krok 7: Dodanie menu nawigacyjnego

Menu nawigacyjne jest ważnym elementem strony internetowej, który umożliwia użytkownikom nawigację po stronie. W motywie Divi, dodanie menu nawigacyjnego jest proste i można to zrobić z kilku kliknięć. Wystarczy przejść do ustawień motywu i wybrać opcję „Menu”, a następnie dodać nowe menu i dostosować jego ustawienia.

Wybór stylu menu: Motyw Divi oferuje różne style menu, takie jak menu nawigacyjne w górnym pasku, menu burger, menu pływające i wiele innych. Wybierz odpowiedni styl, który będzie pasował do designu Twojej strony.

Dodawanie elementów menu: Dodaj odpowiednie elementy do menu, takie jak strony, kategorie, linki zewnętrzne. Możesz także tworzyć podmenu, aby pogrupować swoje elementy nawigacyjne.

Dostosowanie wyglądu menu: Zmieniaj kolory, czcionki, style przycisków i inne parametry, aby dopasować wygląd menu do reszty strony. Możesz również ustawić animacje czy efekty na elementy menu.

Krok 8: Dostosowanie ustawień strony

Po dodaniu wszystkich elementów strony, można przejść do dostosowania ustawień strony. W motywie Divi, można zmienić ustawienia takie jak tytuł strony, opis meta, ustawienia SEO, i wiele innych. Te ustawienia są ważne dla SEO i pomogą Twojej stronie w rankingu w wyszukiwarkach.

Tytuł strony i nagłówki: Zmień tytuł strony, aby był zwięzły, opisowy i łatwo rozpoznawalny przez użytkowników i wyszukiwarki. Warto, aby w tytułach każdej podstrony pojawiły się słowa kluczowe związane z tematyką/ branżą witryny.

Meta opisy: Dostosuj krótkie opisy meta, który będą wyświetlana w wynikach wyszukiwania. Upewnij się, że są one atrakcyjne i zawierają odpowiednie słowa kluczowe.

Ustawienia SEO: Motyw Divi oferuje możliwość dostosowania ustawień SEO dla każdej strony. Skorzystaj z tych opcji, aby zoptymalizować swoją stronę pod kątem wyszukiwarek i poprawić jej widoczność w Google.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o SEO koniecznie kup nasze ebook o tym jak pisać treści na stronę pod SEO i zwiększać ruch oraz oczywiście sprzedaż w witrynie.

Krok 9: Dodanie wtyczek

Wtyczki to dodatki, które można zainstalować na swojej stronie, aby poprawić jej funkcjonalność. W motywie Divi, można zainstalować wiele wtyczek, które pozwolą na dodanie różnych funkcji do Twojej strony, takich jak formularze kontaktowe, ankiety, galerie zdjęć i wiele innych.

Wybierz odpowiednie wtyczki: Przeglądaj dostępne wtyczki w sklepie WordPress lub na innych platformach, aby znaleźć te, które będą odpowiadać potrzebom Twojej strony. Na przykład, jeśli chcesz dodać formularz kontaktowy, poszukaj wtyczki do tworzenia formularzy.

Instalacja wtyczek: Po wyborze wtyczki, przejdź do panelu WordPressa, a następnie do sekcji „Wtyczki” i kliknij „Dodaj nową”. Wyszukaj nazwę wtyczki i zainstaluj ją na swojej stronie.

Konfiguracja wtyczek: Po zainstalowaniu wtyczki, przejdź do sekcji „Wtyczki” w panelu WordPressa i znajdź nowo zainstalowaną wtyczkę. Zazwyczaj wtyczki mają swoje własne ustawienia, które możesz dostosować do swoich potrzeb. Skonfiguruj wtyczkę zgodnie z instrukcjami producenta.

Testowanie i dostosowanie: Po skonfigurowaniu wtyczki, przetestuj jej funkcjonalność, upewniając się, że działa zgodnie z oczekiwaniami. Jeśli wtyczka oferuje różne opcje dostosowania, dostosuj je, aby idealnie pasowały do Twojej strony.

Regularne aktualizacje: Pamiętaj, aby regularnie aktualizować zainstalowane wtyczki, aby mieć dostęp do najnowszych funkcji i poprawek bezpieczeństwa. Upewnij się również, że wtyczki są zgodne z najnowszą wersją WordPressa.

Dostosowanie szablonu, dodanie menu nawigacyjnego, dostosowanie ustawień strony i dodanie wtyczek są ważnymi etapami w procesie tworzenia strony internetowej przy użyciu motywu Divi. Konkretna wiedza i umiejętność dostosowywania tych elementów pozwoli Ci stworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę, optymalizować jej ustawienia pod kątem SEO oraz dodawać funkcjonalności, które zwiększą atrakcyjność i użyteczność Twojej strony.

jak stworzyć pierwszą stronę internetową

Krok 10: Optymalizacja strony internetowej

Ostatnim krokiem w tworzeniu strony internetowej jest jej optymalizacja. Optymalizacja strony ma na celu poprawienie jej szybkości ładowania, dostępności oraz zoptymalizowanie zawartości pod kątem SEO. Kilka prostych kroków pozwoli na poprawienie jakości strony i przyciągnięcie większej liczby odwiedzających: Zoptymalizuj obrazy: W motywie Divi można łatwo zoptymalizować obrazy na stronie. To ważne, ponieważ obrazy o dużej rozdzielczości mogą spowolnić ładowanie strony.

Skorzystaj z systemu cache: System cache pozwala na szybsze ładowanie strony, ponieważ strona jest przechowywana w pamięci podręcznej. W motywie Divi można łatwo skorzystać z różnych wtyczek cache, takich jak WP Super Cache lub W3 Total Cache. Świetnym narzędziem będzie również WP Rocket

Zoptymalizuj zawartość: Ważne jest, aby zawartość strony była zoptymalizowana pod kątem SEO.

W motywie Divi można łatwo zoptymalizować treść strony, stosując odpowiednie tagi HTML, dodając słowa kluczowe i poprawiając nagłówki. 

Krok 11: Publikacja strony

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków, można opublikować swoją stronę internetową i udostępnić ją użytkownikom. W motywie Divi, można opublikować stronę za pomocą jednego kliknięcia, co czyni proces publikacji bardzo prostym.

Przetestuj swoją stronę: Przed opublikowaniem strony warto przetestować ją pod kątem szybkości ładowania i dostępności. W motywie Divi można skorzystać z różnych narzędzi do testowania strony, takich jak PageSpeed Insights lub GTmetrix.

Mam nadzieje, że już wiesz jak stworzyć swoją pierwszą stronę internetową z Divi. Podsumowując, stworzenie strony internetowej w motywie Divi jest łatwe i przyjemne, nawet dla osób bez wcześniejszego doświadczenia w tworzeniu stron. Dzięki gotowym szablonom, modułom i ustawieniom, można stworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę w kilka godzin. Optymalizacja strony pod kątem SEO i szybkości ładowania to klucz do przyciągnięcia większej liczby odwiedzających i poprawienia jej pozycji w wyszukiwarkach internetowych takich jak Google. 

5 1 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x