Domeny internetowe

Odnosząc się do adresu internetowego lub nazwy domeny lub nazwy domeny jest lokalizacja strony internetowej. Na przykład nazwa domeny „google.com” wskazuje adres IP „216.51.226.144”. Łatwiej jest zapamiętać nazwę niż długi ciąg liczb. Nazwa domeny może składać się maksymalnie z sześćdziesięciu trzech znaków z minimum jednym znakiem i wprowadzana jest po protokole w adresie URL, co można zobaczyć w poniższym przykładzie.

Adres URL lub adres internetowy

Co to jest domena najwyższego i drugiego poziomu?
W naszym przykładzie nazwy domeny „google.com” znajdują się dwie części nazwy domeny. Po pierwsze, jest to „google”, które określa się jako SLD (domena drugiego poziomu) i „.com”, czyli TLD (domena najwyższego poziomu). Zobacz naszą definicję domeny najwyższego poziomu, aby uzyskać więcej informacji na temat domen najwyższego poziomu i

Jaka była pierwsza domena?

Pierwsza internetowa nazwa domeny „symbolics.com” została zarejestrowana przez Symbolics, firmę komputerową z Massachusetts 15 marca 1985 roku.

Podejmując decyzję o nazwie domeny, dobrym pomysłem jest utrzymanie jej w prostocie, co jest łatwe do zapamiętania. Dodatkowe wskazówki dotyczące promowania witryn znajdują się w naszym przewodniku na temat promowania treści w Internecie. Aby zarejestrować lub wyszukać nazwę domeny, zalecamy odwiedzenie GoDaddy lub rozwiązań sieciowych; obie firmy są rejestratorami nazw domen.

Sprawdź czy Twoja domena jest wolna