Amelia to zaawansowana wtyczka do rezerwacji dla WordPressa, która pozwala klientom z łatwością dokonywać rezerwacji spotkań i konsultacji za pośrednictwem naszej witryny.

To fantastyczne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w gabinetach lekarskich, restauracjach, salonach kosmetycznych, przy biznesowych konsultantach i nie tylko.

Amelia oferuje wiele funkcji w tym system: rezerwacji krok po kroku czy dwukierunkową synchronizację kalendarza Google, aby lepiej zarządzać swoim czasem.

Klienci mają też możliwość zapłacenia za spotkania za pomocą PayPal lub Stripe. Można również zintegrować WooCommerce tak żeby dodać inne opcje płatności, skonfigurować podatki czy wystawiać faktury.

Jak można się spodziewać po nowoczesnej wtyczce WordPressa, Amelia ma oczywiście responsywny design, który świetnie prezentuje się na desktopie, tablecie i telefonie.  

Amelia – responsywna wtyczka do rezerwacji 

Wszystkie funkcje Ameli można pogrupować w trzy kategorie:

  • Funkcje poprawiające wrażenia użytkowników
  • Funkcje ułatwiające administratorowi i pracownikom zarządzanie terminami i rezerwacjami
  • Funkcje zapewniające większą kontrolę nad informacjami o rezerwacjach

Wtyczka do rezerwacji – powiadomienia

Od frontu klienci mogą dokonywać rezerwacji za pośrednictwem przyjaznego dla użytkownika systemu rezerwacji. Mogą wybrać usługi, pracowników, lokalizację oraz datę i godzinę konsultacji. A po dokonaniu rezerwacji klienci mogą zostać powiadomieni e-mailem lub SMS-em o czasie spotkania. 

Funkcjonalność SMS jest szczególnie interesująca ponieważ możemy powiadamiać nie tylko klientów, którzy dokonali rezerwacj, ale także pracowników do niej przydzielonych. 

Rezerwacja usługi u danego pracownika

Amelia umożliwia dodanie informacji o każdym pracowniku, a także pozwala klientom dokonywać rezerwacji bezpośrednio u jednego z nich. Na przykład siłownia może korzystać z tej funkcji, aby umożliwić klientom rezerwowanie sesji treningowych z preferowanym przez nich trenerem.

Tym co odróżnia Amelię od innych rozwiązań rezerwacyjnych jest jej poziom kontroli nad wszystkim co się dzieje. Jest to wysoce konfigurowalne rozwiązanie, które pomaga dostosować formularze rezerwacji pod Twoje indywidualne potrzeby.

wtyczka do rezerwacji Amelia

Intuicyjność wtyczki do rezerwacji spotkań Amelia

Klienci pokochają tę wtyczkę dzięki intuicyjności i łatwości z jaką mogą dokonywać rezerwacji. Oferowane przez Ciebie usługi mogą być wyświetlane w formie galerii – To świetny sposób na zaprezentowanie swoich usług.

Klienci muszą jedynie wybrać usługę, którą chcą zarezerwować, datę i godzinę oraz zaznaczyć czy dokonują rezerwacji u konkretnego pracownika. Po podaniu imienia i nazwiska oraz adresu e-mail mogą również od razu opłacić rezerwację.

Cała procedura jest prosta. Oprócz katalogu usług i kreatora rezerwacji krok po kroku, możesz wyświetlać usługi za pomocą Front-end Booking Search. Ta opcja umożliwia klientom wyszukiwanie przy użyciu pięciu filtrów: daty, godziny, usługi, lokalizacji i pracowników.

Po sprawdzeniu przez użytkownika niektórych filtrów i wybraniu żądanej daty zostaną wyświetlone dostępne opcje.

Filtry wyszukiwania

Wszystkie formularze i galerie można dodać za pomocą ikony Amelia wyświetlanej w edytorze wizualnym WordPressa. Alternatywnie możesz użyć skrótów, aby wstawić je do postów i stron.

Zarządzanie rezerwacjami

Wszystkimi rezerwacjami można zarządzać bezpośrednio z obszaru administracyjnego witryny WordPress. Obszar pulpitu nawigacyjnego zapewnia doskonały przegląd liczby przyjętych spotkań i przychodów, które wygenerowałeś w określonym czasie.

Poniżej znajduje się sekcja, w której wyszczególnione są terminy, płatności i liczba przepracowanych godzin każdego pracownika i dla każdego rodzaju usługi. 

Pulpit nawigacyjny

Pulpit nawigacyjny pokazuje również listę nadchodzących spotkań i do każdego z nich informacje o każdej rezerwacji takie jak: data i godzina, imię i nazwisko klienta, jego adres e-mail, przypisany do niego pracownik, zarezerwowana usługa, czas trwania, płatność i status rezerwacji.

Wyświetlane są również informacje o konwersji, aby pomóc Ci przeanalizować co działa, a co nie.

Strona kalendarza pomaga pracownikom zarządzać rezerwacjami. Możesz filtrować wyniki według usługi i lokalizacji. Z tej strony można również ręcznie dodawać nowe spotkania.

wtyczka do rezerwacji kalendarz

Kalendarz wtyczki do rezerwacji Amelia

W obszarze administracyjnym znajdziesz również dedykowane strony z terminami, pracownikami, usługami, lokalizacjami, klientami, finansami, powiadomieniami i ustawieniami personalizacji. Wszystkie te strony pomogą Ci zarządzać rezerwacjami i  budować dedykowane formularze.

Musisz zdefiniować dni, w których Twoje usługi są dostępne, godziny pracy w te dni oraz wszelkie istotne przerwy (np. pora obiadowa). Co więcej wtyczka do rezerwacji Amelia daje możliwość synchronizacji z kalendarzem Googla, dzięki czemu rozwiązuje problem, który pojawiał się u konkurencji. 

Przetwarzaj płatności z integracją WooCommerce

Amelia integruje się z WooCommerce. Umożliwia to przetwarzanie płatności za pośrednictwem systemu PayPal lub Stripe do akceptowania kart kredytowych.

Jest to przydatna funkcja, szczególnie dla firm konsultingowych i usługowych. Ponieważ wtyczka jest wystarczająco inteligentna, aby pomóc Ci nie tylko przetwarzać płatności, ale także obsługiwać faktury.

Wtyczka do rezerwacji spotkań grupowych

amelia-group-rezerwacja

Spotkania grupowe są powszechne w wielu firmach. Większość ludzi chce zabrać ze sobą swojego przyjaciela do spa lub na zajęcia jogi. Jednak w przypadku korzystania z większości systemów rezerwacji na stronach internetowych musisz dokonać wielu rezerwacji tylko po to, aby dołączyć do siebie tego znajomego.

Umawiając się na spotkanie z Amelią, pyta użytkowników, czy przyprowadzają ze sobą więcej osób. Umożliwia klientom umawianie spotkań grupowych bez konieczności dokonywania oddzielnych rezerwacji. Chociaż nie jest wystarczająco wyrafinowany, aby można go było wykorzystać jako system rezerwacji pokoi lub usług turystycznych.

Amelia wtyczka do rezerwacji

Ceny Amelii

Podstawowa licencja Amelii kosztuje 59 USD i obejmuje rok wsparcia i aktualizacji. Aktualizacja do licencji pro za 109 USD rocznie zwiększa wsparcie i aktualizacje trzech domen. Licencja deweloperska, która kosztuje 249 USD usuwa ograniczenia domen.

Biorąc pod uwagę ile funkcjonalności oferuje wtyczka, jest to fantastyczny stosunek jakości do ceny.Gorąco polecam ją sprawdzić.

Wtyczka do rezerwacji Amelia – konfiguracja

Po zainstalowaniu wtyczki Amelia pojawi się jako osobna zakładka w panelu administracyjnym WordPress. Kliknięcie na nią otworzy panel ze wszystkimi statystykami związanymi z Twoim systemem rezerwacji.

  • Pracownicy

Możesz rozpocząć konfigurowanie systemu spotkań, tworząc najpierw pracownika . Będzie to osoba odpowiedzialna za obsługę spotkań. To może być Twój asystent lub Ty.

  • Usługi

Następnie przejdź do strony Usługi i utwórz oferowaną usługę.

  • Personalizacja

Możesz także dostosować wygląd i działanie systemu rezerwacji za pośrednictwem strony personalizacji. System obsługuje również niestandardowe pola do zbierania większej ilości informacji od Twoich klientów.

  • E-maile

Na karcie Powiadomienia e-mail możesz dostosować przypomnienia e-mail wysyłane do klientów.

  • Ustawienia

Na stronie Ustawienia możesz skonfigurować metody płatności, zintegrować się z Kalendarzem Google, zarządzać powiadomieniami e-mail i nie tylko.

  • Embed

Wreszcie możesz użyć skrótu rezerwacji Amelia, aby osadzić system rezerwacji spotkań w dowolnym miejscu na swojej stronie internetowej.

  • Kalendarz

Gdy zaczną spływać rezerwacje będziesz mógł nimi zarządzać na kartach Spotkania i Kalendarza.

Witryna wtyczki Amelia oferuje szczegółowy przewodnik dla początkujących z samouczkami wideo, jak skonfigurować każdą funkcję. Skorzystaj z przewodnika, aby dowiedzieć się więcej o konfigurowaniu różnych typów funkcji.

Czy powinieneś kupić wtyczkę do rezerwacji spotkań Amelia?

Piękny wygląd pulpitu nawigacyjnego, łatwość obsługi, wielofunkcyjność i funkcje automatyzacji sprawiają, że Amelia jest jedyną w swoim rodzaju wtyczką do rezerwacji spotkań. Amelia jest doskonałym wyborem dla firm opartych na usługach czy konsultacjach.

Jeśli jednak szukasz systemu rezerwacji dla hotelu czy wynajmu nieruchomości warto rozważyć inne opcje.

5 1 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x