Każda firma potrzebuje strony internetowej, bez względu na to, jak staromodna może być Twoja firma lub klienci. Twoja strona internetowa jest miejscem docelowym dla obecnych i potencjalnych klientów. Nawet jeśli znajdą Cię w mediach społecznościowych lub Google, będą chcieli przejść do Twojej witryny i, podobnie jak Twoja wizytówka w Google, służy do promowania Twojej firmy przez całą dobę.

Dobra witryna biznesowa nie tylko służy jako narzędzie promocyjne — opowiada historię Twojej firmy i jej oferty, dostarcza informacji kontaktowych oraz odzwierciedla osobowość i cechy wyróżniające Twojej marki — ale jest również niezbędna do mierzenia i ulepszania sukces innych Twoich taktyk promocyjnych.

Jeśli utworzyłeś już swoją stronę w WordPress Divi to możesz zając się jej promocją. Zapoznaj się ze strategiami promowania firmy i zdecyduj, które z nich są dla Ciebie odpowiednie. 

Dowiedz się więcej o tym, jak promować swoją firmę, korzystając z tych wskazówek dotyczących marketingu cyfrowego i mediów społecznościowych .

1. Skorzystaj z Google Business

Zarejestruj swoją firmę w Google i dodaj adres swojej strony internetowej.. Dzięki temu potencjalni klienci mogą łatwo znaleźć lokalizację i godziny pracy Twojej firmy w Google Maps. Klienci mogą również publikować recenzje Twojej firmy. Zakładając konto Google Moja Firma , możesz też zwiększyć widoczność swojej firmy w wyszukiwarkach internetowych, zwiększając zasięg dzięki bezpłatnej formie reklamy.

2. Korzystaj z mediów społecznościowych

Z biegiem czasu media społecznościowe stały się mniej przyjemne, a bardziej biznesowe. Platformy te pozwalają aktywnie informować, przyciągać i angażować swoich obserwujących. Co najważniejsze, założenie konta biznesowego w większości serwisów społecznościowych jest całkowicie bezpłatne, co czyni go jednym z tańszych sposobów na reklamowanie swojej firmy. Tworzenie płatnych postów i innych form reklam w mediach społecznościowych nadal będzie jednak wymagało inwestycji.

TIK Tok

TikTok to dynamicznie rozwijająca się witryna społecznościowa, która została uruchomiona w 2014 roku, początkowo o nazwie „musical.ly”. W ciągu ostatnich dwóch lat stała się jedną z największych platform mediów społecznościowych, dzięki czemu jest doskonałym miejscem do promowania swojej witryny w Internecie. TikTok koncentruje się na krótkich, zabawnych klipach wideo i interakcji z innymi użytkownikami. To sprawia, że ​​jest to idealne rozwiązanie dla firm, które mają młodszą publiczność i zabawny wizerunek marki.

Facebook

Facebook działa najlepiej z osobami powyżej 30 roku życia, które chcą kontaktować się z rodziną i przyjaciółmi lub spierać się o politykę. Zapewnia jednak szereg narzędzi do promowania witryn i postów.

Dobra strona biznesowa na Facebooku dokładnie reprezentuje Twoją markę, skupia się na kliencie i odpowiada na potrzeby potencjalnych obserwujących. Strona powinna również zachęcać potencjalnych obserwatorów do bardziej znaczącego zaangażowania się w Twoją markę — czy to poprzez odwiedzenie Twojej witryny, zapisanie się na bezpłatne wydarzenie, czy dołączenie do grupy na Facebooku Twojej firmy .

Na swojej stronie na Facebooku powinieneś mieć:

  • Nazwa, która w profesjonalny i zwięzły sposób odzwierciedla Twój biznes.
  • Dokładna kategoria strony, która natychmiast informuje użytkowników co robisz.
  • Opis, który określa korzyści płynące z obserwowania Twojej strony.
  • Zdjęcie profilowe przedstawiające Twoją markę i jej kolory.
  • Wciągające i opisowe zdjęcie na okładkę , które mówi o głównym pragnieniu Twojego klienta.
  • Strumień ostatnio opublikowanych postów, które zawierają linki do strony firmowej.

Instagram

Instagram zapewnia platformę, na której ludzie mogą udostępniać obrazy, muzykę i filmy. Jej ramię biznesowe stara się łączyć firmy z milionami potencjalnych klientów i klientów.

Snapchat

Ta platforma ma największy wpływ wśród nastolatków i 20-latków. Pozwala ludziom wymieniać wiadomości, obrazy i wideo. Funkcja historii to skuteczny sposób na pozyskiwanie obserwujących i promocję Twojej witryny.

Twitter

Obecnie Twitter ma największy wpływ na kręgi medialne, studentów i inne grupy. Jeśli właściwy użytkownik wspomni o Twojej witrynie, może ona w krótkim czasie zyskać wielu zwolenników.

Tumblr

Tumblr  Umożliwia członkom tworzenie blogów na podstawie udostępnionych obrazów.

Pinterest

Małe firmy prosperują, promując produkty na Pintereście . Większość wie, że jest to świetne miejsce do dzielenia się przepisami i rzemiosłem, ale przy odpowiednim podejściu może to zwiększyć ekspozycję małych firm. Analizy Pinteresta mogą pomóc w śledzeniu Twojego wpływu.

LinkedIn

LinkedIn wykorzystał swoją ogromną bazę członków do stworzenia szeregu narzędzi, które pomagają firmom. Przydaje się, aby Twoja firma stała się liderem w branży i jest idealna dla osób z sektora usług lub marek B2B.

Reddit

Reddit służy jako ogromne forum dyskusyjne z setkami różnych „pokojów”. Na Reddicie możesz szybko zwrócić na siebie uwagę, co może być pozytywne lub negatywne.

Foursquare

Kiedyś Foursquare był kolejnym wielkim wydarzeniem w mediach społecznościowych. Chociaż w ciągu ostatnich kilku lat ochłodził się, nadal ma miliony aktywnych użytkowników. Jest to lokalna aplikacja do wyszukiwania i odkrywania, która umożliwia użytkownikom znajdowanie różnego rodzaju placówek biznesowych.

Myspace

Portal Myspace umożliwia użytkownikom komunikację między sobą i tworzenie prywatnych profili oraz daje przestrzeń do wymiany różnorodnych treści: tekstu, zdjęć czy muzykiOd 2005 do 2008 roku Myspace był największym serwisem społecznościowym na świecie, a w szczytowym momencie popularności odnotowywał blisko pół miliona zakładanych kont dziennie.

3. Twórz angażujące treści video

Treść jest kluczem do szerzenia świadomości marki i łączenia się z odbiorcami docelowymi. Tworząc angażujące i pouczające treści, czy to za pośrednictwem bloga, samouczków wideo czy infografik, możesz pokazać swoją wiedzę branżową i zbudować zaufanie odbiorców.

Youtube

YouTube może służyć jako najpotężniejsza platforma promocyjna na świecie.  YouTube udostępnia wiele narzędzi, które pomagają rozwijać firmy online.

Daily motion

Dailymotion służy przede wszystkim jako witryna do udostępniania wideo, ale ma potężnych partnerów, takich jak między innymi BBC, Bloomberg i Hearst Digital.

Vimeo

Podobnie jak YouTube i Dailymotion, Vimeo służy jako platforma do tworzenia i udostępniania treści wideo. Główną różnicą w Vimeo jest to, że kładzie większy nacisk i wpływ na zarabianie na produktach wideo. 

4. Zoptymalizuj SEO swojej witryny

Optymalizacja wyszukiwarek (SEO) pomaga Twojej witrynie wyświetlać się wyżej w rankingach wyszukiwania Google. Używanie trafnych słów kluczowych na stronach internetowych Twojej firmy i w postach na blogu zwiększa szanse na znalezienie Twojej witryny przez użytkowników, którzy szukają firm takich jak Twoja w Internecie. SEO to jednak znacznie więcej niż użycie słów kluczowych, dlatego warto przeprowadzić rozeznanie w Internecie lub znaleźć książkę, w której opisano, jak poprawić skuteczność witryny w wyszukiwarkach. Możesz również rozważyć zatrudnienie agencji SEO, która pomoże zoptymalizować swoją witrynę.

5. Twórz komunikaty prasowe

Za każdym razem, gdy Twoja firma robi coś godnego uwagi lub wartego uwagi, opracuj komunikat prasowy, który zostanie wysłany do lokalnych serwisów informacyjnych. Publikacje te aktywnie poszukują ciekawych historii i często wykorzystują informacje prasowe do tworzenia artykułów. Gdy to zrobią, zapewnia to Twojej firmie bezpłatną reklamę i dystrybucję, umożliwiając dotarcie do znacznie szerszego grona odbiorców.

6. Zaangażuj się w społeczność online

Jednym z najlepszych sposobów na promocję Twojej firmy jest dołączenie do branżowej społeczności internetowej. Skoncentruj się na budowaniu więzi z członkami, aktywnie uczestnicząc w rozmowach. Możesz zbudować reputację w swojej dziedzinie, publikując komentarze na odpowiednich blogach, a nawet oferując pisanie postów gościnnych. To nie tylko rozszerzy Twoją sieć, ale może również pomóc zwiększyć wiarygodność Twoją i Twojej firmy.

7. Używaj wysokiej jakości wizualizacji

Wizualizacje są kluczowe. Inwestowanie w wysokiej jakości treści wizualne do swojej witryny i mediów społecznościowych jest koniecznością. Wielu użytkowników polega na obrazach, aby decydować, kogo obserwować i z jakimi postami się angażować. Zastanów się nad dołączeniem zdjęć lub filmów wideo swoich produktów, usług, obiektów lub personelu.

8. Zapłać za reklamę

Jeśli chcesz szybciej zwiększyć swój zasięg, warto kupić przestrzeń reklamową. Niektóre z najpopularniejszych płatnych metod reklamowych to:

  • Reklamy telewizyjne i radiowe: ta tradycyjna forma reklamy kosztuje więcej, ale ma szerszy zasięg niż inne metody. 
  • Promowane posty w mediach społecznościowych: możesz zapłacić za przekształcenie jednego z postów w mediach społecznościowych swojej firmy w reklamę. Ta metoda pozwala wybrać grupę docelową, region i czas wyświetlania reklamy.
  • Reklamy płatne za kliknięcie: korzystając z tego modelu, płacisz za każdym razem, gdy ktoś kliknie Twoją reklamę. Wyszukiwarki takie jak Google oferują tę usługę, w której reklama pojawia się na górze strony wyników wyszukiwania dla wybranych słów kluczowych.

9. Weź udział w wydarzeniach lokalnych

Jeśli działasz jako lokalna firma, uczestnictwo w wydarzeniach – wirtualnie i osobiście – gdzie prawdopodobnie będą twoi docelowi odbiorcy, jest świetnym sposobem na nawiązanie kontaktów. Poznaj innych właścicieli firm i potencjalnych klientów, jednocześnie promując swoją firmę z bliska i osobiście. 

10. Pokaż się na targach

Targi gromadzą kupujących i sprzedających z branż niszowych, dając Ci dostęp do prawdziwych potencjalnych klientów. Chociaż organizacja targów może być kosztowna, wiele firm osiąga znaczny zwrot z inwestycji. Zbieraj informacje kontaktowe, gdy jesteś na wystawie, aby informować o swoich działaniach marketingowych e-mail po wydarzeniu.

11. Poprowadź warsztat lub webinarium

Nauczanie może pomóc ci zyskać ekspozycję i stać się autorytetem w swojej dziedzinie. Rozważ prowadzenie warsztatów i prezentacji online lub osobiście, zwłaszcza jeśli Twoja firma wymaga specjalistycznych umiejętności lub informacji technicznych. Dostarczysz cenną wiedzę potencjalnym klientom, nawiążesz kontakty w swojej branży i uzyskasz szansę na zebranie informacji kontaktowych od uczestników.

12. Zaoferuj produkt/usługę po obniżonej cenie lub za darmo

Rabaty wstępne i bezpłatne wersje próbne przyciągają nowych klientów, oferując zachęty za zainteresowanie. Możesz również zachęcać do polecania, oferując klientom oferty, którymi mogą się podzielić. Z drugiej strony bezpłatne próbki i wersje próbne dają potencjalnym klientom szansę wypróbowania Twojego produktu lub usługi bez zobowiązań finansowych. To buduje zaufanie i pozwala Twojej pracy mówić za siebie. 

Zainwestuj w swoje marzenie i promuj swój biznes. Chociaż każda z tych wskazówek może być skuteczna sama w sobie, ich łączenie może być jeszcze skuteczniejsze.

5 1 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x