W tym artykule zajmiemy się szczegółowo wewnętrznym działaniem motywu WordPress Divi. Zbadamy oferowane funkcje, porozmawiamy o tym, jak z niego korzystać, zapoznajemy się z cenami i zakończymy, przedstawiając nasz werdykt na temat tego, czy to jest warte inwestycji.

Po pierwsze: Divi to oczywiście bardzo popularny motyw! Część tej popularności należy przypisać faktowi, że Elegant Themes – twórca Divi – jest najpopularniejszym niezależnym motywem WordPressa obecnym na rynku. Ma więc sens, że jej flagowy produkt jest również bardzo popularny.

Ale poza tym, muszę być szczera i przyznać, że Divi to naprawdę imponujący motyw, który zawiera mnóstwo funkcji i dostarcza je w pakiecie, który jest łatwy do uchwycenia (nawet dla kogoś, kto nie jest zainteresowany budowaniem strony internetowej).

Ta przyjazna dla początkujących natura jest prawdopodobnie największą zaletą Divi. Ale za chwilę osiągniemy to wszystko.

Zacznijmy od podstaw:

Co to jest Divi?

Jak wspomniano, Divi jest flagowym dziełem Elegant Themes. To, co jest powszechnie nazywane mega motywem. Innymi słowy, przypomina standardowy motyw WordPress, ale lepszy i o wiele większy.

Divi może służyć wielu celom i pasować do każdego rodzaju strony internetowej. Zasadniczo, bez względu na rodzaj strony, którą chcesz zbudować, Divi obiecuje, że poradzi sobie z tym zadaniem.

Co więcej, Divi jest zbudowany z myślą o początkujących. Wszystko, począwszy od konfiguracji do interfejsu, a także w jaki sposób możesz zająć się późniejszymi aktualizacjami, zostało zbudowane w taki sposób, że nawet kompletny początkujący może szybko opanować problem.

Divi to w pełni funkcjonalny motyw WordPress, który działa od razu po wyjęciu z pudełka. Nie wymaga żadnej szczególnej procedury instalacji, poza tym, co musisz zrobić z innym motywem WordPress.
Nie wymaga posiadania żadnego doświadczenia z kodowania WordPress ani umiejętności budowania strony internetowej. W większości przypadków każde dostosowanie jest dostępne za pomocą wygodnego interfejsu użytkownika. Większość dostosowania można wykonać bezpośrednio na interfejsie użytkownika. Oznacza to, że zamiast zastanawiać się, jakie modyfikacje będą wyglądać w witrynie na żywo, otrzymasz podgląd w czasie rzeczywistym, gdy dokonujesz swoich dostosowań. Pozwala budować praktycznie dowolny rodzaj projektu lub układu, jaki można sobie wyobrazić, przy jednoczesnym użyciu tego samego motywu. Pozostańmy przy tej ostatniej rzeczy przez chwilę: umiejętność tworzenia dowolnego projektu jest w gruncie rzeczy główną cechą mega-motywu, że tak powiem. Innymi słowy, Divi nie pochodzi z dedykowanym projektem i nie wymusza na Tobie żadnych układów ani stylów, ale pozwala Ci dostosować ustawienia do własnych upodobań poprzez wiele paneli opcji.

Kolejną rzeczą wartą omówienia jest to, jak Divi odnosi się do innych rozwiązań budujących strony na rynku – w szczególności takich jak Elementor czy Beaver Builder. Motyw Divi jest rozwiązaniem bardziej kompletnym niż Elementor lub Beaver Builder. Wynika to wyłącznie z faktu, że jest to rozwiązanie „wszystko w jednym”.

Na przykład, aby użyć Elementora lub Beaver Builder, potrzebujesz oddzielnego motywu WordPress.. Ostatecznie to, co otrzymujesz, jest najprawdopodobniej bardzo podstawowym motywem, który służy jako powłoka, w której znajdują się twoje strony Elementora lub Beavera.

W tym świetle Divi jest po prostu wygodniejsza. Nie tylko zawiera on zaawansowaną funkcjonalność budowania stron, ale także sam motyw, więc nie potrzebujesz dodatkowego motywu szablonui, aby wszystko działało.

WordPress Divi – jak z niego korzystać

Ponieważ Divi jest motywem premium , nie możesz go znaleźć za pomocą domyślnego katalogu tematycznego WordPress. Divi można zakupić przechodząc pod ten link.

Gdy już masz plik ZIP, instaluje się go jak każdy inny motyw – za pomocą panelu dostępnego w Wyglądzie → Motywy → Dodaj nowy → Przesyłanie motywu.

Po zakończeniu instalacji i włączeniu motywu możesz przejść do głównych ustawień motywu. Divi ma własne menu na głównym pasku bocznym, gdzie możesz znaleźć link do tego panelu ustawień:

Najlepszym sposobem na poznanie Divi jest utworzenie nowej strony głównej dla swojej witryny. Dokładnie to zamierzam zrobić w tym przeglądzie Divi.

Wszystko działa tak, jak można się spodziewać. Najpierw należy utworzyć pustą stronę i przypisać ją jako stronę główną w Ustawieniach → Czytanie. Następnie możesz przejść do edycji strony za pomocą Divi Builder.

Sposób, w jaki działa program Divi w zakresie budowania stron, jest bardzo podobny do innych rozwiązań budowniczych dostępnych na rynku, takich jak Elementor.

Struktura strony Divi

Żonglowanie wszystkimi tymi wierszami, kolumnami i blokami treści jest sposobem konstruowania strony za pomocą Divi.

Aby rozpocząć, przejdź do edycji strony głównej i kliknij duży przycisk z napisem Użyj Divi Builder.

Spowoduje to uruchomienie głównego kreatora wizualnego Divi. Na tym etapie niewiele tam jest, ale to wszystko zmieni się w ciągu sekundy.

Aby ułatwić rozpoczęcie pracy, możesz wybrać coś z dostępnych układów dostępnych w pudełku z Divi. Możesz je załadować, klikając ikony „…” i „+” u dołu ekranu.

Istnieje wiele interesujących układów do wyboru i wszystkie one są po prostu odszukiwaniem, z pewnymi przykładami.

Jedyną wadą jest to, że naprawdę nie można zobaczyć, jak wygląda określony układ przed załadowaniem go na swoją stronę. Nie jest to jednak ogromny problem, ponieważ wybranie szablonu jest czymś, co prawdopodobnie wykonasz tylko na początkowych etapach pracy nad daną stroną, więc nie ryzykujesz utratą faktycznej zawartości.

Proces importowania układu działa bardzo sprawnie, muszę przyznać. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć odpowiedni układ, który zostanie zaimportowany w ciągu kilku sekund.

Kolejną fajną funkcją czekającą na dole strony jest pasek narzędzi podglądu urządzenia.

Za jego pomocą możesz przełączyć okno podglądu między widokami na komputer, tablet i telefon. Możesz także powiększać i pomniejszać widok całej strony z widoku z lotu ptaka.

Jeśli chcesz, możesz również użyć tego samego paska narzędzi, aby przejść do widoku krawędziowego, które skupia się bardziej na sekwencji bloków treści na stronie i ich ustawieniach, a nie na ich indywidualnych wyglądach. Może to być przydatne podczas pracy na większej stronie.

Jeśli chodzi o używanie interfejsu głównego producenta, muszę powiedzieć, że jest intuicyjny i nie pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi. Możesz najechać kursorem myszy na dowolny element, a dostępne opcje pojawią się automatycznie.

Poza tym możesz kliknąć prawie dowolny fragment tekstu na stronie i edytować go bezpośrednio. Możesz korzystać ze wszystkich standardowych narzędzi do przetwarzania tekstu, jakich można się spodziewać (pogrubienie, kursywę, cytaty, rozmiar czcionki i korekty typu itd.).

Jeśli chodzi o poszczególne wiersze i sekcje, możesz je dowolnie wyrównać, chwytając jedną z nich i przeciągając ją na miejsce.

Ale, oczywiście, Divi to nie tylko edycja istniejącego layoutu i zgięcie go do woli – czeka na Ciebie o wiele więcej.

Ciekawe funkcje Divi

Jak wspomniałem wcześniej, największą zaletą Divi jest to, że jest to kompleksowe rozwiązanie do budowania dokładnego projektu strony internetowej, którego potrzebujesz – i oferuje również przyjemny pakiet funkcjonalności.

Umożliwia projektowanie / budowę witryny w czasie rzeczywistym. Masz podgląd na żywo wszystkiego, co robisz. Nie ma potrzeby wypełniania formularza na stronie ustawień, kliknij przycisk „Zapisz”, a następnie odśwież stronę, aby sprawdzić, czy efekt jest w porządku. Divi sobie z tym wszystkim radzi.
Wszystko, co widzisz na stronie, można dostosować.
Edycja tekstu odbywa się w sposób „kliknij, aby napisać” – zasadniczo działa tak jak dokument MS Word.
Wszystkie układy są elastyczne i mobilne.
Możesz użyć wielu wierszy, kolumn i elementów treści.
Divi oferuje ponad 20 gotowych układów po wyjęciu z pudełka.
Możesz zapisać swoje układy i eksportować / importować je do wykorzystania na innych stronach.
Możesz zapisywać własne elementy globalne, co jest przydatne, jeśli masz coś, czego chcesz używać wielokrotnie w witrynie.
Prawie wszystko działa poprzez przeciąganie i upuszczanie.
Ostatnia, ale nie najmniej ważna biblioteka elementów treści jest naprawdę imponująca:

Już samo to wystarczy, aby zbudować praktycznie dowolny rodzaj strony internetowej, ale, co zaskakujące, kiedy zaczniesz węszyć i szukać czegoś innego, znajdziesz rzeczy takie jak Divi’s Customizer modułu (gdzie możesz zmienić sposób, w jaki każdy z wyglądają standardowe moduły treści) lub świetny moduł testowy Divi.

Podsumowanie WordPress Divi


WordPress Divi pozwala na projektowanie w czasie rzeczywistym. Nie ma konieczności wypełniania formularza na stronie ustawień, kliknij przycisk „Zapisz”, a następnie odśwież stronę, aby sprawdzić, czy efekt jest w porządku. Divi sobie z tym wszystkim radzi.
Wszystko, co widzisz na stronie, możesz dostosować.
Edycja tekstu odbędzie się w sposób „kliknij, aby napisać” – liczby działa tak jak dokument MS Word.
Wszystkie układy są elastyczne i mobilne.
Edycja wielu wierszy, kolumn i elementów treści.
Divi oferuje ponad 40 gotowych układów.
Możesz ograniczyć swoje układy eksportować lub importować do innych stron.
Prawie wszystko działa poprzez przeciąganie i upuszczanie.

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x