Niektórzy napotkali błędy przekroczenia limitu czasu podczas korzystania z Divi Builder. Jest to przerywany błąd, który uniemożliwia załadowanie programu budującego, co stwarza problemy podczas tworzenia witryn dla klientów lub podejmowania szybkich zmian. Na szczęście jest to dość prosta poprawka (przynajmniej przez większość czasu). W tym artykule przedstawimy trzy sposoby naprawienia błędu limitu czasu Divi Builder, abyś mógł wrócić do tworzenia niesamowitych stron Divi.

Co to jest błąd limitu czasu Divi Builder?

Czasami zamiast ładowania Divi Buildera lub otwierania modułu wyświetla się okno informujące, że program Divi Builder nie załadował się. Próbuje zapewnić pomoc w rozwiązywaniu problemów, wskazując, że mogą wystąpić problemy z wtyczkami lub innymi problemami. Czasami nawet nie ładuje błędu, pozostawiając kręcące się koło.

Dlaczego być może Otrzymujesz błąd limitu czasu Divi Builder
Istnieje kilka powodów, dla których możesz uzyskać błąd limitu czasu. Najczęstsze przyczyny to:

  • Motyw Divi musi zostać zaktualizowany
  • PHP nie jest kompatybilny
  • Limity pamięci są ustawione zbyt nisko
  • Wtyczka nie jest kompatybilna

3 sposoby naprawienia błędu limitu czasu Divi Builder

Oto trzy metody naprawienia błędu. Ułożyłem je w kolejności, w której powinieneś je wypróbować.

1.Zaktualizuj do najnowszej wersji PHP
W chwili pisania tego tekstu najnowsza wersja PHP to 7.2. Wiele hostów domyślnie używa 7.0. Niektórzy nawet domyślnie używają 5.x. Można go zmienić, uzyskując dostęp do ustawień serwera hosta. Jeśli nie masz dostępu do tych ustawień, możesz poprosić swojego gospodarza o wprowadzenie zmiany. Polecam wypróbowanie innej wersji w rodzinie 7.x.

Oto przykład użycia cPanel. Przejdź do swojego cPanel i poszukaj PHP Configuration (lub Select PHP Version lub podobnego). W tym przykładzie konfiguracja PHP znajduje się w sekcji Oprogramowanie. Twój cPanel może wyglądać inaczej, ale one działają tak samo. Nawet jeśli nie masz cPanel, prawdopodobnie będziesz miał konfigurację podobną do tej.

Tutaj zobaczysz wersję, której używasz wraz z rozwijanym polem z różnymi wersjami PHP, które możesz wybrać. Wybierz tę, którą chcesz i kliknij Aktualizuj.

2. Podnieś limity pamięci
Jest kilka miejsc, w których możesz zwiększyć swoje limity pamięci i być może będziesz musiał wypróbować je wszystkie. Zawsze rób kopie zapasowe przed zmianą tych plików.

.htaccess
Spowoduje to zwiększenie limitu Apache. W katalogu głównym WordPress (używając Menedżera plików w cPanel, SSH lub FTP), wybierz, aby edytować plik .htaccess i dodaj ten kod:
 
SubstituteMaxLineLength 10M
 
Deska rozdzielcza
WordPress pozwala nam niezależnie skonfigurować limity pamięci frontendu i backendu. Możesz zwiększyć swoje limity, dodając ten kod do swojego wp-config.php:

/ Frontend /
 
define (’WP_MEMORY_LIMIT’, ’96M’);
 
/ Backend /
 
define (’WP_MAX_MEMORY_LIMIT’, '128M’);
Opcje PHP

Niektóre hosty zapewniają konfigurację opcji PHP w ustawieniach konfiguracyjnych w cPanel. W swoim cPanel wybierz opcję Konfiguracja PHP (lub Ustawienia itp.) W obszarze Oprogramowanie. Poszukaj funkcji, aby wybrać opcje i wprowadzić te zmiany:

post_max_size 128M
max_execution_time 180
upload_max_filesize 256M
max_input_time 600
max_input_vars 5000
memory_limit 512M
Jeśli nie masz dostępu do tych ustawień, możesz poprosić swojego dostawcę usług hostingowych o ich zmianę.

3. Przełączanie hostów
Czasami host nie jest kompatybilny, a jedynym rozwiązaniem jest przełączanie hostów. Zmień hosty tylko w ostateczności. Nie polecam przełączania hostów, chyba że masz pewność, że to jedyne rozwiązanie. Jest to czasochłonny proces i wymaga wielu czynności, aby wszystko przenieść. Może powodować inne problemy i Twoja witryna może zostać wyłączona przez dłuższy czas.

Zalecam skontaktowanie się z twoim hostem w celu uzyskania pomocy przed przejściem na nowego hosta. Mogą nie być w stanie pomóc, ale warto spróbować.

Aby uzyskać więcej informacji o opcjach hostingu z Divi, zobacz nasz artykuł Najlepsze opcje hostingowe dla Divi + WordPress.

Podsumowanie

To są nasze trzy sposoby naprawienia błędu limitu czasu Divi Builder. Zmiana na PHP 7.0 wydaje się być najpopularniejszą poprawką. Po tym jest poprawka .htaccess. Upewnij się, że masz najnowszą kopię zapasową przed wprowadzeniem zmian w kodzie.

Jeśli to nie zadziała, możesz mieć problem z przeglądarką lub konfliktem wtyczek. Spróbuj wyłączyć wszystkie swoje wtyczki i włączaj je pojedynczo. Nie polecam zmiany hostów. Jeśli nic więcej nie działa, skontaktuj się z hostem i poproś go o pomoc w rozwiązaniu problemów. Jeśli to nie zadziała, spójrz na nasz wpis dotyczący opcji hostingu dla Divi.

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x