Nowy edytor WordPress Gutenberg zmienia sposób tworzenia treści przez WordPress. Od czasu wydania w 2003 roku WordPress odegrał bardzo ważną rolę w tworzeniu i zarządzaniu stronami internetowymi. WordPress jest używany przez ponad 60 milionów stron internetowych i był regularnie aktualizowany. Każda wersja przynosi nową wersję z ulepszoną użytecznością i dodatkowymi funkcjami.

To, co wywołało poruszenie w świecie WordPressa, to zapowiedź nowej wersji WordPress 5.0 z nowym edytorem WordPress Gutenberg.

W tym artykule dla edytora WordPress Gutenberga zobaczymy, jak nowe funkcje mogą pomóc w tworzeniu treści z innym podejściem.

WordPress 5.0: Co nowego?

Aktualizacja WordPress 5.0 doprowadziła do ogromnej zmiany w historii WordPressa. Wersja 5.0 WordPressa otrzymała nowy edytor, czyli edytor WordPress Gutenberg. Mimo, że ta wersja po prostu zastąpi używany przez nas edytor TinyMCE, jest on wymieniany jako jedna z największych zmian w WordPressie od momentu jego uruchomienia.

Istnieją zupełnie różne opinie na temat nowych monumentalnych zmian, które przyniesie nowa wersja WordPressa. Podczas gdy niektórzy użytkownicy kwestionują potrzebę tak drastycznej zmiany (ponieważ bieżący edytor jest znany i przyjazny dla użytkownika), niektórzy użytkownicy są podekscytowani i gotowi, aby sprawdzić co w nim nowego.

Edytor WordPress Gutenberg

gutenberg

Edycja WordPress Gutenberg jest w pełni oparta na tzw. „blokach”. Mimo że redaktor Gutenberga zamierza uczynić zadanie generowania i publikowania treści poprzez WordPress bardziej systematycznym i łatwiejszym, przygotuj się na odrobinę ręcznej pracy na początku, dopóki nie przyzwyczaisz się do tego całkowicie.

Ponieważ ten nowy edytor WordPress Gutenberg działa inaczej. Ma na celu uczynienie tworzenia treści za pomocą WordPressa bardziej interesującym i dynamicznym. Dlatego wprowadza zupełnie nowy sposób dodawania treści za pomocą bloków.

Kluczowe funkcje Gutenberga

Edytor Gutenberga oferuje szereg funkcji, które warto omówić. Jest to nie tylko wersja zaawansowana, ale dedykowana do oferowania przyjaznego dla użytkownika doświadczenia na wiele sposobów. Niektóre ważne aspekty edytora Gutenberga to:

1. Łatwy w użyciu

Edytor Gutenberga jest bardzo łatwy w użyciu, gdy go zdobędziesz. Istnieją zakładki, które umożliwiają łatwe tworzenie bloków i formatowanie. W World Wide Web dostępnych jest kilka przewodników, z których wiele jest oferowanych przez WordPress, które pomogłyby uzyskać nowy dodatek.

2. Różnorodność bloków

Edytor Gutenberga oferuje szereg opcji, zwłaszcza jeśli chodzi o różnorodność oferowanych przez niego bloków. Nie musisz tracić czasu i zasobów na tworzenie wszelkiego rodzaju treści w jednym typie bloku podstawowego. Ale masz różne bloki dla obrazów, treści, nagłówków, cytatów i innych. \

Wspólne bloki dostępne w edytorze Gutenberga obejmują akapit, obraz, plik, nagłówek, galerię, cytat, listę i wiele innych. Istnieje jednak kilka wtyczek, takich jak CosmicWP, które pozwalają na przechwycenie wielu różnych bloków.

3. Bardziej atrakcyjne posty

Jedynym celem opracowania edytora Gutenberga było pomoc właścicielom blogów w tworzeniu bardziej atrakcyjnych wizualnie i systematycznych postów. Edytor Gutenberga odniósł sukces, a teraz łatwo jest zrobić podobnie sformatowany post w kilku prostych krokach.

4. Łatwe przełączanie

Ostatni, ale nie najmniej ważny element to fakt zę Gutenberg Editor zapewnia opcję łatwego przełączenia z klasycznego edytora na nową wersję. W rzeczywistości możesz nawet edytować istniejące posty, aby uzyskać lepsze efekty wizualne, korzystając z nowego edytora. Edytor zapewnia, że ​​nie utracisz żadnych danych lub wpływu wizualnego w procesie, a tym samym jest łatwy i całkowicie bezpieczny.

Oto niektóre z punktów, które warto ocenić na temat edytora Gutenberga, co czyni go znaczącym wyborem dla webmasterów. Jeśli rozważasz uaktualnienie, możemy nazwać to mądrą decyzją w kierunku rozwoju twojego bloga.

5 1 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x