Divi pozwala stworzyć piękną stronę internetową za pomocą niesamowitego Divi Buildera. Kiedy zaczynasz tworzyć stronę internetową z Divi, zaczynasz od „pustego układu”. Czasami może to być trudne i czasochłonne przekształcenie pustych białych znaków w wspaniałe arcydzieło. W tym przypadku używanie Płatnego Szablonu może być niezwykle korzystne. Zamiast zaczynać od początku, zacznij od ukończonej strony z treściami demo (tekst, obrazy, produkty itp.). Znacznie łatwiej jest zamienić zawartość demo z własnymi treściami i zmienić schemat kolorów, aby pasował do marki, niż zacząć od zera. A motywy Premium Divi dla dzieci są przeznaczone nie tylko dla początkujących. Specjaliści używają motywów potomnych, ponieważ ich strona internetowa Divi jest cały czas rozbudowywana. Wyobraź sobie, że możesz zaoszczędzić kilkadziesiąt godzin używając motywu potomnego Divi i szybko rozpocząć projekt dla swojego klienta. Dla profesjonalistów może to pomóc obniżyć koszty dla klienta, a jednocześnie pomóc Ci zarobić więcej pieniędzy!

Społeczność WordPress

Społeczność WordPress rozwinęła się częściowo dzięki miłości do niesamowitej możliwości dostosowania platformy. I chociaż wysoki poziom dostosowania można ogólnie uznać za pozytywny, nie oznacza to, że nie może on być przytłaczający. Dla tych, którzy są nowi w WordPressie, jedno z najbardziej palących pytań dotyczy różnicy pomiędzy używaniem darmowych i płatnych szablonów WordPress

Płatny czy darmowy szablon WordPress?

Dla wielu osób, którzy dopiero zaczynają pracę z WordPressem, proces myślenia o używaniu darmowego WordPress (przynajmniej jeśli chodzi o tematy) prawdopodobnie obraca się wokół tego, że jeśli istnieje opcja bezpłatna, która działa doskonale, dlaczego ktoś miałby płacić pieniądze za opcje premium? Ta mentalność jest zgodna z ogólną poradą dotyczącą uruchamiania, sugerującą, że ludzie chcący założyć nowy blog lub stronę internetową utrzymują niskie koszty, aby nie mieć wymówek, które mogłyby przeszkodzić w jego uruchomieniu.

Oczywiście, na początku ma to sens, ale niekoniecznie odzwierciedla strategiczne myślenie długoterminowe. Istnieje wiele korzyści związanych z inwestowaniem w wysokiej jakości motywy WordPress. Z pewnością nie byłoby dla nich rynku, gdyby nie było wielu chętnych do zakupu i korzystania z nich.

Najważniejsze pytania:

  • Czy naprawdę potrzebujesz motywu premium, aby mieć piękną stronę internetową?
  • Czy motyw premium gwarantuje, że witryna będzie działała szybciej?
  • Jakie są wady trzymania się darmowego motywu?
  • Darmowe / premium motywy WordPress? Który z nich jest odpowiedni dla danego projektu?

Zalety szablonu premium

Na szczęście znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania i więcej poniżej. Rzućmy okiem na opcje darmowych i płatnych szablonów WordPress

Support twórcy motywu

To jest pierwsza rzecz, na którą patrzyłem na każdy temat. Kiedy zaczynałem od WordPressa, bardzo bałem się kodowania i wprowadzania zmian. Wsparcie dla motywów było czymś, czego zawsze mi brakowało i musiałem szukać innych opinii i odpowiedzi. Chociaż dobrze, że miałem Google’a i nauczyłem się większości rzeczy, ale w tym procesie popełniłem kilka błędów i nie chcę, żebyś zrobił to samo. Każdy motyw jest unikalnie zaprojektowany, a kody dla nich są takie same i różne w zależności od tematu. Dzięki motywom premium uzyskasz pełne wsparcie, a na forum uzyskasz więcej odpowiedzi na jedno zapytanie.

Elegancki wygląd i design

Wiem, że istnieją różne darmowe motywy WordPress z eleganckim wyglądem i wzornictwem, ale premium WordPress ma więcej smaku. Większość motywu premium umożliwia wybór skóry i kolorów, a także wybór odpowiedniego projektu.

Panel opcji tematycznych

Panel opcji motywów jest teraz dostępny, ponieważ możesz wprowadzać istotne zmiany bez odgrywania kodów. Nie jestem kimś, kto jest wygodny w kodowaniu i wolę drag & drop. Jeśli jesteś także użytkownikiem nietechnicznym, takim jak ja, sugerowałbym wybór motywu, który nie wymaga dalszego kodowania.

Kompatybilny z najnowszą wersją WordPress

WordPress jest popularny z nieplanowanymi aktualizacjami, które widzieliśmy w niedawnej przeszłości. Głównym problemem związanym z tą nieplanowaną aktualizacją jest uszkodzony motyw i wtyczki. Jest to jeden z powodów, dla których czekam na co najmniej 2-3 tygodnie przed wprowadzeniem aktualizacji, chyba że nie jest to aktualizacja krytyczna. Motywy premium nie mają innego wyboru niż aktualizacja motywu do najnowszej wersji WordPress. To jest coś, co powinieneś sprawdzić przed wyborem motywu WordPress. Może to być motyw premium lub bezpłatny.

Pozycjonowanie szablonu premium

Kiedy mówimy o blogowaniu, jego treść, która jest królem, a SEO jest królową. Ramy tematyczne i struktura odgrywają ważną rolę w zakresie SEO. Szablony premium są bardzo rozbudowane, ale czasem ich przeładowanie może nie pozwolić na doskonałą optymalizacje.

Możliwość dostosowywania do własnych potrzeb

W zależności od kupowanego motywu WordPress i jeśli ma wbudowane opcje, możesz je łatwo dostosować. Całe skomplikowane kodowanie jest już zrobione, więc nie powinieneś się z tym bałaganić. Po prostu baw się kolorami, obrazkami, tekstem, skrótem każdy element, który chcesz zmodyfikować. Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że dostosowanie szablonu jest łatwiejsze i szybsze niż tworzenie niestandardowego motywu od zera.

Niski koszt motywu

ten punkt właściwie nie potrzebuje żadnego wyjaśnienia. Kupowanie motywu za około 50 dolców to więcej oszczędności, niż zatrudnianie kogoś, kto stworzy niestandardową stronę internetową (która może kosztować nawet ponad 8 000 zł.)

Aktualizacje WordPress

Aktualizacje: WordPress stale się poprawia wraz z każdą wersją. Co kilka miesięcy pojawiają się ważne aktualizacje dla rdzenia WordPress. Twój motyw powinien być zgodny z najnowszą wersją WordPress, a programiści zajmujący się tematyką motywów premium są bardzo zmotywowani, aby zachować aktualność swoich motywów.

Podsumowanie

To tylko niektóre z zalet, jakie znajdziesz w większości popularnych motywów WordPress. Ale niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na stworzenie motywu od zera, kupisz motyw premium, czy skorzystasz z darmowego zastanów się czy nie lepiej powierzyć tego zadania profesjonalnej agencji interaktywnej. Konfiguracja szablów płatnych dla użytkownika który nigdy nie miał styczności z WordPressem może wygenerować ogromny ból głowy i coś co z pozoru wydawało się proste wcale takie nie jest. Jeśli chcesz być najlepszy w branży to będziesz potrzebować wielu lat zanim zaczniesz tworzyć strony które są wstanie przebić się na szczyt wyszukiwarki Google. Jesli jednak udało się Tobie wdrożyć szablon pamiętaj o sprawdzeniu jego paramaetrów w Google search console aby mieć pewność że efekt Twojej pracy nie łąduje się czasem 10 sekund. Kolejnym narzędziemy do sprawdzenia szybkości naszej strony i jej głownych problemów to GTmetrix.

5 1 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x