W 21 wieku posiadanie strony internetowej jest absolutnie niezbędne co przyspieszyła epidemia koronawirusa. Niezależnie od tego, czy jest to Twoja prywatna witryna, witryna e-commerce czy witryna Twojej firmy. Posiadanie własnej strony ma ogromne znaczenie. Kiedy przeglądasz różne strony stworzone za pomocą WordPressa, rzuca się w oczy jedno: spójność. Podczas przeglądania stron będziesz w stanie rozpoznać witryny, które używają określonych szablonów! Aby tego uniknąć, a zwłaszcza mieć stronę internetową, która wygląda jak Ty i która trzyma się graficznej wizji Twojego projektu, motyw Divi oferuje opcje dostosowywania, których nie ma w żadnym innym motywie WordPress! 

Użyj wordpres Divi jeśli nie znasz się na programowaniu

Jedna z głównych przeszkód w tworzeniu strony internetowej dotyczy aspektu tworzenia kodu”. Obecnie najpoważniejsze motywy WordPress oferują natywną integrację narzędzi do tworzenia złożonych witryn bez znajomości kodowania. Na przykład, czy wiesz, że możesz stworzyć witrynę dla agencji nieruchomości z zarządzaniem reklamami godnym najlepszych witryn? Zainstaluj wtyczki, takie jak Advanced Custom Fiels, Custom Post UI i pozwól, aby motyw Divi zarządzał tym za pomocą dynamicznej zawartości!

Chcesz edytora wizualnego na żywo

 Wcześniej większość motywów WordPress nie oferowała edytora wizualnego. Oznacza to, że aby zobaczyć dokonaną zmianę na stronie, należało zapisać swoją pracę i zrobić podgląd. W 2013 roku motyw Divi zrewolucjonizował rynek, oferując edytor wizualny (WYSIWYG). Podobnie jak w przypadku edycji treści w programie Word, zmiany wprowadzone za pomocą edytora wizualnego Divi są odzwierciedlane na żywo na Twojej stronie. Oszczędzasz czas i jesteś w stanie ocenić swój znacznie szybciej!

Chcesz, aby projekty były już gotowe (układy i motywy potomne)

 Nie będziemy się nawzajem okłamywać, nie każdy ma zmysł artystyczny. Stworzenie eleganckiej strony internetowej zaczynającej się od czystej kartki lub od podstawowego projektu proponowanego przez motyw Divi może być trudne. Aby przezwyciężyć tę trudność, ElegantThemes oferuje niezwykłą funkcjonalność: układy. Mówiąc prosto, układy odpowiadają projektom stron wykonanym przez zespół profesjonalistów. Tak więc na Twoim koncie Divi dostępnych jest teraz ponad 200 różnych układów! Pakiety układów obejmują projekt kilku stron, aby zapewnić ciągłość graficzną w Twoim projekcie! Znajdziesz układy o bardzo zróżnicowanych tematach, aby móc tworzyć witryny w takich tematach, jak sport, marketing, hydraulika, joga, finanse,

Zauważ również, że istnieje wiele motywów potomnych dla motywu Divi. Są one dodawane do motywu Divi i możesz łatwiej dostosować swoją stronę internetową!

 Chcesz założyc sklep internetowy?

Szacuje się, że na świecie istnieje od 12 do 20 milionów witryn e-commerce dla ponad 2 miliardów klientów. Trend przewiduje, że do 2040 roku 95% zakupów będzie dokonywanych online! Z pewnością rozumiesz znaczenie sprzedaży online i powinieneś przemyśleć to rozwiązanie, aby zarabiać pieniądze. Motyw Divi został zaprojektowany w celu natywnej integracji WooCommerce, najczęściej używanej wtyczki e-commerce na świecie. Dzięki WooBuilder będziesz mógł projektować swoje strony sprzedażowe, takie jak artykuły lub strony: wizualnie! Tworzenie witryny e-commerce nigdy nie było łatwe dzięki motywowi Divi.

Chcesz niezrównanego stosunku jakości do ceny

W ostatnich latach byliśmy świadkami zmiany w ekosystemie WordPress. Koniec z jednorazowymi zakupami motywów WordPress, trend zmierza w kierunku subskrypcji. Zatem większość motywów dostępnych w oficjalnym katalogu WordPress (pierwotnie katalogu darmowych motywów) to motywy Freemium. Musisz zapłacić, aby odblokować funkcje i oczywiście, aby nadal korzystać z ulepszeń, musisz płacić co roku. Motyw Divi nigdy nie był zagrożony dla oferowanego produktu. Pakiet oferowany przez Elegant Themes jest prosty: za cenę początkową 89 USD (roczna subskrypcja, ale całkiem możliwe jest wybranie pojedynczej płatności w wysokości 249 USD), masz:

 • najlepszy motyw WordPress na rynku
 • dwie wtyczki (Bloom i Monarch)
 • codzienne aktualizacje funkcji i zabezpieczeń
 • skuteczne wsparcie
 • największa społeczność w ekosystemie WordPress

Wybierz Divi jeśli oczekujesz wysokiej jakości supportu 24h i pełnej dokumentacji?

Podstawowym kryterium przy wyborze motywu WordPress jest wsparcie i istnienie dokumentacji, która pomoże Ci w modyfikacji i ulepszaniu Twojej witryny. Aby dać ci pomysł na temat wsparcia, wiedz, że rynek Themeforest oferuje 6-miesięczne wsparcie dla zakupionych tam motywów WordPress. Poza tym sześciomiesięcznym okresem będziesz musiał zapłacić, aby mieć prawo do pomocy twórcy tematu! Dzięki motywowi Divi masz gwarantowane wsparcie, o ile Twoja licencja jest ważna (roczna lub dożywotnia!). Jeśli chodzi o dokumentację, wiedz, że istnieje baza danych motywu Divi dostępna dla wszystkich. Ponadto istnieje niewyobrażalna liczba stron internetowych oferujących samouczki Divi (w tym WPTheme.fr, nie wahaj się przeglądać tej sekcji, samouczki są w języku francuskim i na wideo!)

Chcesz mieć bezpieczny motyw WordPress

Prawdopodobnie to wiesz, ale wszystkie dziedziny informatyki mają luki w zabezpieczeniach, które mogą wykorzystać złośliwi ludzie. Kiedy zdecydujesz się na motyw WordPress, pocieszające jest, że ma on kryteria jakościowe, aby odpierać ataki, a zwłaszcza, że ​​istnieją aktualizacje w tym zakresie. Motyw Divi został sprawdzony przez firmę Sucuri. Możesz zdecydować się na ten motyw w spokoju. Pamiętaj również, że krytyczne aktualizacje zabezpieczeń zawsze będą bezpłatne, nawet jeśli nie jesteś już klientem Elegant Themes.

Jeśli chcesz mieć stronę internetową, która Ci odpowiada, to dobrze trafiłeś. Jesteśmy daleko od czasów, kiedy musiałeś dostosować swój projekt do motywu WordPress. Dzięki motywowi Divi będziesz mógł łatwo i szybko modyfikować wszystkie aspekty swojej witryny. Aby dostosować motyw Divi, będziemy mogli to zrobić na trzy różne sposoby:

 • Dzięki podstawowym opcjom : podobnie jak wszystkie motywy, Divi oferuje modyfikację niektórych funkcji, które dotykają sedna funkcjonalności witryny.
 • Dzięki modułowi dostosowywania WordPress : dzięki modułowi dostosowywania motywu natywnie zawartemu w WordPress, będziesz mógł zdefiniować wygląd motywu Divi w wielu aspektach.
 • Z Divi Builder (motyw i zawartość) : ten motyw zawiera narzędzie, które umożliwia również dostosowanie ogólnego wyglądu witryny (nagłówek, stopka itp.), A także stron i artykułów.

Pierwsze dwa narzędzia służą do kładzenia fundamentów pod Twoją witrynę. Dostosujesz je raz (ogólnie), a potem będziesz używać Divi Builder tylko po to, aby uzyskać idealny układ i na swoim obrazie!

Dostosowywanie podstawowych funkcji motywu Divi

Zanim zajmiemy się dostosowywaniem stron i artykułów, zobaczymy, jak skonfigurować podstawowe opcje motywu Divi. Rzeczywiście, przed przystąpieniem do personalizacji wszystkiego trzeba położyć zdrowy fundament. Potem łatwo się zgubisz! Podobnie jak w przypadku wielu szablonów WordPress, będziesz mógł dostosować działanie swojej witryny pod kątem takich aspektów, jak: 

 • Nawigacja : W tym menu dostosujesz działanie stron. Domyślnie po utworzeniu strony pojawi się ona na pasku menu. Jeśli chcesz mieć kontrolę nad tym punktem, to jest tutaj. Możesz zrobić to samo dla kategorii.
 • Twórca : Pomimo tego przybliżonego tłumaczenia, to menu pozwala wybrać rodzaj treści (strona, artykuł, niestandardowy post itp.), Na których chcesz aktywować Divi Builder.
 • Układ : w przypadku postów lub stron możesz zdecydować, jakie informacje mają być wyświetlane. Jeśli nie chcesz wyświetlać metainformacji (autor, data, kategorie, komentarze itp.), Możesz zdecydować o tym w tej zakładce.
 • Reklama : Nieco przestarzała opcja, zakładka Reklama umożliwia dodanie banera w formacie 468 × 60 (lub kodu AdSense.
 • SEO : Ciekawe menu kilka lat temu stało się (dla mnie) dziś prawie bezużyteczne, ponieważ wtyczki SEO (Yoast, RankMath, SeoPress,…) wykonują całą pracę.
 • Integracja : To menu jest naprawdę przydatne, ponieważ pozwoli Ci dodawać fragmenty kodu w Divi bez przechodzenia przez „hacki” lub wtyczki. Najczęstszym przykładem jest dodanie kodu śledzenia dla Google Analytics. Możesz umieścić go w tym menu i gotowe!
 • Aktualizacja : najważniejsze menu dla mnie. Za pośrednictwem tego menu wprowadzisz nazwę użytkownika i klucz API (zobacz artykuł, jeśli nie wiesz, jak to zrobić lub jeśli zdecydujesz się korzystać z Divi w przyszłości  

To menu jest ważne przy ustalaniu podstawowych ustawień. Gdy to zrobisz, nie musisz ich codziennie dotykać! Aby wprowadzić wszystkie te zmiany, przejdź do administracji swojej witryny WordPress i na pasku bocznym masz menu Divi.

Dostosowywanie motywu Divi za pomocą dostosowywania WordPress

Po ustawieniu podstawowej funkcjonalności motywu Divi będziesz mógł dostosować wszystkie aspekty motywu (lub prawie). Za pomocą narzędzia dostosowywania oferowanego przez WordPress (słynny Customizer) będziesz mógł dostosować takie aspekty, jak: 

 • Parametry ogólne : Oto ustawienia, które staną się strukturą dla przyszłych artykułów, stron itp. Dostosowujesz układ i parametry formatowania. Na przykład możesz zdecydować się na pełną szerokość witryny lub z marginesami i wybrać czcionkę tytułów w wybranym kolorze. Tak więc, podczas tworzenia nowej strony w przyszłości, domyślna strona lub artykuł będzie zawierał ustawienia wprowadzone w tym menu.
 • Nagłówek i nawigacja : Jak sama nazwa wskazuje, to menu umożliwia dostosowanie nagłówka motywu Divi. Będziesz mógł dostosować kolory i czcionkę elementów menu i podmenu, wyświetlać swoje sieci społecznościowe i pasek wyszukiwania. Jeśli nie zamierzasz używać Kreatora motywów (patrz dalej w tym artykule), jest to miejsce, w którym możesz zmodyfikować swój nagłówek.
 • Stopka : W tym menu będziesz mógł dostosować stopkę motywu Divi. Niezależnie od tego, czy chodzi o liczbę widżetów do wyświetlenia, czcionkę i kolor elementów, jak i kredyty, jest to miejsce do zmiany.
 • Przyciski : Guziki są ważnym elementem marketingu i szkoda byłoby stracić z ich powodu potencjalnych klientów. Dzięki temu menu możesz dostosować kształt i kolor domyślnych przycisków motywu Divi. Dlatego każdy umieszczony przycisk będzie miał domyślny wygląd. Oczywiście zawsze możesz później ręcznie zmienić projekt.
 • Blog : to menu umożliwia dostosowanie czcionki i koloru typografii w postach na blogu.
 • Styl na telefon komórkowy : w tym menu możesz wyświetlić przegląd swojej witryny na tablecie z ekranem dotykowym i telefonie komórkowym. Zwróć uwagę, że dzięki Divi Builder możesz indywidualnie dostosować każdy element strony, aby uzyskać idealne renderowanie na komputerze, tablecie i smartfonie.
 • Paleta kolorów : nie chcesz za każdym razem manipulować próbnikiem kolorów, aby wstawić kolor, możesz tutaj zdefiniować kolory niestandardowe.
 • Menu : dostosuj menu swojej witryny i określ lokalizację witryny za pomocą tego menu.
 • Widżety : jeśli chodzi o menu w administrowaniu witryną, możesz bezpośrednio modyfikować widżety.
 • Ustawienia strony głównej : jeśli chcesz ustawić niestandardową stronę główną, to jest to miejsce. W przeciwnym razie Twoje najnowsze posty na blogu pojawią się tutaj.
 • Dodatkowy CSS : To menu jest bardzo ważne i często pomijane przez ludzi, którzy chcą dodać kod CSS. Wcześniej, aby dodać niestandardowy CSS, trzeba było przejść do edytora motywów i dodać swój kod. Jeśli nie masz zainstalowanego motywu potomnego, po aktualizacji cała Twoja praca została utracona.

Personalizacja za pomocą motywu Divi

Jeśli uważasz, że musisz być dobry w tworzeniu stron internetowych, aby stworzyć stronę internetową z motywem Divi WordPress?

Divi zostało zaprojektowane przez projektantów, aby każdy mógł stworzyć osobistą stronę internetową bez umiejętności informatycznych. Zmiany są łatwe do wprowadzenia dzięki wizualnemu edytorowi, który pokazuje zmiany na żywo! Przeciągnij, upuść, uporządkuj… To Twoja witryna, a zatem Twój projekt!

Możesz łatwo i szybko dostosować wszystkie elementy strony lub artykułu. Dzięki temu Twoja witryna będzie wyglądać tak, jak chcesz. Nigdy więcej stron internetowych, które wyglądają podobnie!Aby strony były bardziej czytelne, niezbędny jest dobry układ. Wybierz dobrą czcionkę, szerokość kolumn i odpowiedni układ, a już masz dobrą podstawę. Divi umożliwia konfigurację tych elementów dzięki urządzeniu „Theme Customizer”, które znajdziesz w zakładce „DIVI” (która jest dodawana w panelu administracyjnym). Z tego menu pole możliwości jest Twoje!

 • Dostosowanie typografii : możesz dowolnie decydować o czcionce, kolorze, rozmiarze itp. Możesz dostosować czcionkę tekstów, ale także elementy nagłówka (znaczniki H1, H2, H3, … Aby dobrze wykorzystać go w SEO !)
 • Dostosowywanie układu: za pomocą tego menu możesz dostosować rozmiar swoich stron, szerokość kolumn i nie tylko. Na przykład możesz mieć ustawienie pełnej szerokości lub ustawienie „w ramce”. Oprócz możliwości umieszczania niestandardowych wartości szerokości strony, możesz dostosować szerokość paska bocznego. Sama ta opcja jest warta obejścia!

Jedną z opcji, która najbardziej mnie zadziwia w Divi, jest bez wątpienia możliwość dostosowania każdego z modułów za pomocą jednego interfejsu. Przechodząc do menu Theme Customizer, możesz zdecydować o wyglądzie każdego z modułów obecnych w szablonie. Obraz, zawartość, dźwięk, tabele,… możesz naprawdę dostosować wszystko z tego menu. Jest niezwykle potężny!

Ile funkcji ma WordPress Divi?

Motyw Divi to potwór dostosowywania. Możesz samodzielnie dostosować wszystkie aspekty swojej witryny (strukturę, zawartość, czcionkę, kolory…) lub przeglądać szablony i gotowe układy, jeśli kiedykolwiek nie będziesz zadowolony!

Przed wydaniem motywu Divi w wersji 4.0 (w październiku 2019 r.) Był to tylko „prosty” edytor strony i artykułów. Możesz dostosować projekt artykułów na swoim blogu lub stronie i to wszystko. Aby zmodyfikować więcej elementów, takich jak nagłówek lub stopka, ogólnie lub na określonych stronach, musiałeś użyć CSS, użyć wtyczek lub przejść przez programistę w trudnych przypadkach.

W wersji 4 motywu Divi w końcu otrzymaliśmy długo oczekiwaną funkcjonalność Kreatora motywów . Aby ci to po prostu wyjaśnić, możesz teraz także dostosować swoją zawartość (tak z funkcją Kreatora Stron) i strukturę (za pomocą Kreatora motywów).

Jeśli chcesz ustawić spersonalizowany nagłówek w sekcji blogu swojej witryny, jest to możliwe. Theme Builder działa tak samo, jak edycja stron i artykułów. Utworzysz menu za pomocą edytora wizualnego, dostosujesz je, a gdy skończysz, wybierz lokalizacje, w których będziesz go używać. Ta funkcja jest naprawdę rewolucyjna, ponieważ zapobiega corocznej zmianie motywów WordPress. Możesz rozwijać swoją witrynę spokojniej, bez obawy o konieczność przechodzenia przez programistę lub zmiany motywu, ponieważ Divi nie spełnia już Twoich oczekiwań.

Podobnie jak w przypadku układów, te wstępnie zaprojektowane projekty, ElegantThemes oferuje również pakiety układów dla Kreatora motywów. Znajdziesz wspaniałe elementy do personalizacji nagłówka, stron 404, stron kategorii, …

Jeśli chcesz sklep internetowy, wiedz że kreator motywów motywu Divi działa również z tą wtyczką do sprzedaży online. Dzięki funkcji WooBuilder możesz dostosować układ i funkcjonalność stron produktów, koszyka itp.

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x